Pátek, 21 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníCo nesmí chybět v moderním industriálním stylu?

Co nesmí chybět v moderním industriálním stylu?

Co nesmí absentovat v moderním industriálním stylu?
Minimalistické a vzdušné bydlení se stává v moderním bydlení stále populárnější. Jeho základní rysy obsahuje také velmi efektní a nadčasový industriální styl. Zatímco jedni v něm vidí jen úsporný styl bydlení, druzí mnohem raději odhalují jeho eleganci a svéráznost.

Industriální styl čerpá inspirace z dob technické revoluce, kdy se společnost seznamovala s každým inovativním materiálem, s vynálezy a „zlepšováky“. Slavné technické pokroky z 19. století umožnily lepší pracovní podmínky a pozitivně zasáhly i do společenského dění. Najednou se změnil pohled na charakter bydlení, domácnost zaplavovaly nové konstrukční a vizuální prvky.

Industriální bydlení včera a dnes
Industriální bydlení lze ilustrovat na zašlých skladových prostorách, které sloužily jako revolta mladých. Bylo pro ně náročné osamostatnit se, a tak tyto volné prostory využily ve svůj prospěch. Ty postupně vytvářely komplex železobetonových, ocelových, cihelných a skleněných prvků v původním neupravovaném vzhledu.

Nedokonalostmi docílily svých předností, a tak v dnešním pojetí může jít o bydlení v prostorném prostředí s nadrozměrnými hliníkovými okny s nejnovější generací trojskla. V prostoru kombinujeme starožitnosti s moderními prvky, volný prostor zútulňují nástěnné dekorace, robustní textilie a skvostný originální nábytek.

Proč industriální styl nevyhovuje všem?
Jedná se o velmi svá, nestárnoucí až rebelantský interiérový styl. Má blízko k luxusnímu pánskému. Oba vycházejí ze zásady nekonečné svobody ve volném prostoru za zdravého přirozeného světla. Dnes si jej umíme dopřát unikátním designovým provedením dřevohliníkových oken, která navíc splňují přísné energetické normy. U industriálního stylu nejde jen o praktickou stránku interiérového vybavení, ale zejména o zviditelnění a originalitu. Nadrozměrná okna jsou tou nejlepší volbou, jak okamžitě nahlédnout do světa designu. Jeho úkolem je kultivovat prostor a být funkčním po celá léta.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper