Středa, 8 února, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyJak probíhá žádost o půjčku a její vyhodnocení?

Jak probíhá žádost o půjčku a její vyhodnocení?

Přemýšlíte o tom, že si zažádáte o úvěr, ale nevíte, kde nebo jak celý proces probíhá? Pak jsou následující řádky pro vás. Dnes se totiž zaměříme na to, jak probíhá proces vyřízení žádosti o půjčky a jaké nástrahy by vás mohly potkat.

Na začátku vyplníte formulář

Pokud budete chtít získat úvěr, jako první musíte vyplnit formulář se žádostí. Zde vypíšete své osobní údaje a doložíte potřebné dokumenty. Může se jednat jak o písemnou, tak i o online formu.

Je nutné říci, že každý poskytovatel má svůj vlastní formulář a také požadavky na další potřebné dokumenty se mohou lišit. Proto si velmi pozorně přečtěte podmínky a požadavky jednotlivých společností.

Obecně vzato jednodušší formuláře i celkové vyřízení najdete u nebankovních institucí, což je spojeno i s jejich nabídkou. Ta se zaměřuje především na lidi, kteří potřebují peníze rychle.

Nebankovní půjčka je tak uzpůsobená tomu, aby pomohla co nejvíce lidem. Za tím účelem se celý proces vyřízení velmi zrychlil a zjednodušil. To však nemůžeme očekávat třeba u hypoték, které jsou na vyřízení mnohem složitější.

Co chce poskytovatel vědět

I přesto, že se u většiny poskytovatelů liší požadavky na potřebné informace, které musíte vyplnit v žádosti, některé jsou stejné pro všechny. Především se jedná o vaše jméno a příjmení, trvalou adresu, rodné číslo a datum narození. Také budete muset doložit jeden nebo dva osobní doklady, např. OP, řidičský průkaz, cestovní pas apod. Dále to jsou také údaje o výši vašeho pravidelného příjmu, který je většinou potřeba doložit.

No a v neposlední řadě musíte vyplnit údaje týkající se půjčky samotné, tedy její výši, dobu splatnosti a výši měsíčních splátek. Některý poskytovatel vám dá vybrat i den splatnosti.

Vyhodnocení žádosti je na poskytovateli

Po odeslání žádosti vám nezbývá nic jiného než čekat, jak ji poskytovatel vyhodnotí. Proces schvalování může ale trvat různou dobu. Například u větších půjček bude doba schvalování delší, zato u menších částek může tento proces trvat pár hodin.

V tomto si poskytovatel kontroluje vaši úvěruschopnost, tedy zjišťuje, zda budete schopni úvěr utáhnout a řádně splácet. Proto prověřuje vaši platební morálku a finanční historii.

Potřebné informace poskytovatelé najdou v registrech dlužníků, kde uvidí všechny vaše závazky, stávající i minulé. Najdou zde nejen negativní, ale i pozitivní záznamy, které vám mohou pomoci na úvěr dosáhnout.

Tyto údaje ale nejsou to jediné, co se vyhodnocuje. Obecně se nahlíží i na váš věk, příjmy, výdaje, rodinnou situaci atd.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper