Čtvrtek, 9 února, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyVýměna zárubních dveří v paneláku bez bourání

Výměna zárubních dveří v paneláku bez bourání

Chystáte se měnit dveře a zárubně, ale chcete to udělat tak, abyste nemuseli nic bourat? Žádný problém. Nové interiérové ​​dveře můžete mít i bez toho, abyste dělali hluk nebo velký nepořádek. V případě dřevěných a kovových zárubní to jde rychleji a jednodušeji, ale se zalévanými to až taková pohoda není. Je proto normální, že při demontáži tohoto typu zárubně dochází často k velkému poškození nejen zdi, ale také malovky a omítky. Máte-li v bytě takové zárubně, demontovat byste je měli jen v případě, že se chystáte k rozsáhlejší rekonstrukci. Ten, kdo má položenou plovoucí podlahu, obklady nebo natažené omítky by se měl demontáži zalévaných zárubní určitě vyhnout. Velmi snadno byste poškodili to, co jste již předělali a zbytečně byste si udělali práci navíc.

Jaké jsou vaše možnosti?
Pokud u vás žádné bourání nepřichází v úvahu, existuje několik možností, jak změnit zárubně na nové.

Klasická obložková regulovaná zárubeň – obklad kovové zárubně pomocí klasické obložkové zárubně je jednoduchý a rychlý způsob montáže. Při této úpravě použijete stejný typ obložky, jako kdybyste osazovali nové dveře na čistou zeď. Velkou nevýhodou ovšem je zmenšení otvoru až o 10 centimetrů, což může být v některých bytech problém. V případě obývacích pokojů se tento způsob použít dá, ale pokud máte v koupelně původní dveře o šířce 60 cm, ty nové budou jen 50 cm. Tím pádem takový obklad na toaletě nebo v koupelně není možný, protože dveře s takovou šířkou se standardně nevyrábějí. Můžete si je však dát vyrobit na míru a v tom případě nemusíte bourat, ale zárubeň jednoduše obložíte.

Speciálně upravená regulovaná obložková zárubeň – pro tento způsob obložení zárubně je vyráběna speciálně upravená zárubeň. Výhodou je, že při tomto obložení se přechod i světlost zmenší jen o 3 cm a křídla dveří zůstanou v nezměněné velikosti. V praxi to znamená, že do všech místností včetně koupelny a toalety se dostanete přes stejně velký přechod jako dříve. Nevýhodou je ovšem vyšší cena, protože speciální zárubně jsou dražší než klasické regulované. Pro některé lidi může být tento faktor rozhodující, ale pokud si chtějí zachovat dřívější rozměry a nebourat, budou si muset připlatit.

Výměna dveřních křídel za nová do původních zárubní – tato možnost je finančně nejméně náročná, protože vám zůstane původní kovová zárubeň ak výměně dojde jen v rámci křídla interiérových dveří. Ještě předtím, než se však rozhodnete pro tuto možnost, nezapomeňte si pořádně kovovou zárubeň přeměřit a zkontrolovat.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper