Sobota, 22 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyJak se zbavit řas v zahradním jezírku

Jak se zbavit řas v zahradním jezírku

Mít dokonalé a zejména čisté zahradní jezírko je snem nejednoho majitele rodinného domu. Dosažení této kombinace však není procházkou přes růžovou zahradu, jelikož většina jezírek má problém s řasami nebo zelenou vodou. Na světě neexistuje člověk, který by v případě jezírka takovou situaci neřešil a proto je třeba vědět, jak na to.

Řasy lze odstranit jednoduše
Kromě čištění jezírka chemikáliemi existuje i jiná možnost, která vám přinese čistou a příjemnou vodu. Díky tomuto perfektnímu tipu neublížíte rybám a ani jiným živočichům, které v jezírku chováte. Řešením je obyčejná ječná sláma, která jej dokáže dokonale vyčistit. Možná se to zdá neuvěřitelné, tento nápad opravdu funguje. Stačí slámu vložit do vody a uvidíte, jak se začnou dít zázraky. Je jedno s jakým druhem řas bojujete, ale tento boj vyhrajete. Ječná sláma totiž uvolňuje malá množství peroxidu vodíku, která dokážou řasy dokonale zničit. Pokud nebudete vidět změnu ihned, nic to neznamená. Sláma dokáže řasy likvidovat postupně, takže si na to budete muset nějakou dobu počkat. Rychlost závisí na teplotě vody a také množství těchto zelených rostlin. Někdy se celý proces může natáhnout až na šest týdnů, ale výsledek bude více než geniální.

Obrovskou výhodou je, že sláma nijak neškodí jejímu okolí a proto ji můžete použít v libovolném množství. K tomu, aby byla účinná, musíte ji umístit do sítě, přes kterou dokáže protékat voda. Pokud žádnou k dispozici nemáte, použijte plastový obal s otvory. Vložte do něj slámu a pořádně ji zabalte. Co se týče množství, na jeden metr čtvereční je doporučeno 100 gramů slámy. Vše však závisí na znečištění a je-li velmi velké, klidně použijte i větší množství, než se udává. Jezírku tak neublížíte, jen celý proces čištění urychlíte. Kromě toho je však třeba ke slámě připojit i kus korku nebo polystyrenu, díky kterému se bude obsah sítě nadnášet na hladině.

Pokud by sláma klesla na dno, přišla by o kyslík a tím pádem by jezírko nedokázala vyčistit. Je proto důležité, aby dokázala neustále na hladině plavat a měla přísun kyslíku. V případě, že nemáte k dispozici korek ani polystyren, slámu můžete upevnit i pomocí lana. Důležité je také splnění posledního kroku, kterým je umístění balíku v blízkosti tekoucí vody. Máte-li umělý vodopád nebo fontánu, situaci máte usnadněnou. U těch, kteří takovým něčím nedisponují stačí slámu volně položit na vodu a ona si už svůj úkol splní sama.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper