- Reklama -události
- Reklama -události
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníJak si vytvořit kapslový šatník

Jak si vytvořit kapslový šatník

Kapslový šatník dnes již není žádnou novinkou. Tvoří ho nadčasové, snadno kombinovatelné kousky oblečení. Základní rovnice tobolky šatníku spočívá v několika kouscích oblečení, ze kterých se dá vyskládat velký počet outfitů. Výhodou tzv. tobolky šatníku je, že vám šetří čas a peněženku. U systému tobolky šatníku nepotřebujete 10 různých topů, stačí vám 3 – 4, se kterými vyčarujete několik outfitů. I zde platí staré známé, méně je více, raději tři neutrální kombinovatelné kousky než deset různých a obtížně kombinovatelných.

Podívejme se, jak to funguje. Jedny černé kalhoty na šest způsobů.

Před tvorbou tobolky šatníku je však třeba udělat pár kroků:

  1. Znát sebe samého

Při sestavování tobolky šatníku třeba znát sama sebe, své záliby, typ zaměstnání a podobně. Jiný typ tobolky šatníku má maminka na mateřské a jiný typ manažerka pracující v nějakém korporál. Zároveň je zbytečné řídit se kapslovým šatnou, ve kterém najdete jeden bílý, jeden černý, jeden proužkovaný top, jestliže se v bílé barvě oblečení necítíte dobře nebo proužky vám opticky rozšiřují to, co byste nechtěli.

Nakupujte v eshopu Akčních žen

Jak uvádí známá stylistka Barbora Yurkovic, existuje několik skládaček tobolky šatníku na 1000 způsobů, ideální je však mít ve skříni 40 dobře kombinovatelných kousků oblečení (nepočítá se příležitostné, sportovní oblečení a spodní prádlo). „Pokud má být kapsle funkční, musí být přizpůsobena pro konkrétního člověka, s poznáním jeho osobnosti.“

  1. Přizpůsobit tvorbu tobolky ročnímu období

Je rozdíl, zda kapslový šatník sestavujeme s letními nebo přechodnými kousky. Na podzim je typické vrstvení. Proto součástí podzimního tobolky šatníku zvykne být více kousků. Základními kousky podzimního tobolky šatníku jsou přechodné kabáty nebo bundy, saka, svetry, topy, kalhoty, sukně, šaty a doplňky, které zahřejí.

  1. Vytřiďte si své oblečení

Otevřete skříň, všechny věci, které v ní máte vyjměte a pusťte se do třídění. Oddělte oblečení, které máte oblíbené, které nosíte a které jste již déle nenosili ani neplánujete nosit.

  1. Určete si barevnou paletu

Ideální je zvolit si 3 – 4 základní barvy, případně doplnit jednou výraznou (např. Vaší oblíbenou) nebo vzorem.

  1. Inspirujte se

Na Pinterestu, zda Instagram najdete různé tipy a inspirace, z jakých kousků si sestavit svůj šatník. Inspirace na podzimní kapslový šatník najdete iu našich Slovenská stylistiek Mirky Dobis Michalkova nebo Barbory ​​Yurkovic.

Dbejte na to, aby vyhovoval vám. Pokud najdete, že základními kousky šatníku by měla být bílá košile, dobře padnoucí rifle, případně černé sako, neznamená to, že si nyní musíte nanovo koupit klasickou bílou košili, rifle a černé sako, protože je to must have a vy tyto věci v šatníku nemáte. Kapslový šatník má být o optimalizaci oblečení.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper