Sobota, 22 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníJak zařídit kuchyni?

Jak zařídit kuchyni?

Jak zařídit kuchyni? – Rady a tipy, které oceníte + top nabídky
Gurmánské království, přesto by se dala nazvat kuchyně. Pokud právě přemýšlíte nad její rekonstrukcí nebo vám v hlavě běhají nápady na kuchyňskou linku do novostavby, zbystřete pozornost. Přinášíme vám totiž několik tipů i inspirací.

Staré známo, že kuchyně je srdcem domova, stále platí. Platí však i to, že je investicí na několik (i desítek) let, a ne levnou. Proto musí splňovat funkčnost i estetičnost v pravém slova smyslu. Čemu se vyvarovat, na co nezapomenout, jak postupovat?

Dispoziční řešení a velikost prostoru udává směr
Opět prostor v hlavní roli. Právě ten určuje základní pravidla hry. Zda bude kuchyňská linka „jednolitou stěnou“, dvojlinkou, nabude tvar L nebo U či přenechá místo i ostrůvku.

Pokud máte vybranou tvarovou variantu, na otázku jak zařídit kuchyň následně budou navazovat další otázky – jak často v kuchyni pobýváte, kolik času věnujete přípravě jídel a kolik lidí se pravidelně v domácnosti stravuje? Na tom bude totiž záviset i celkové vybavení.

kuchyňská linka kondela

Kuchyňské zóny a centra pro přípravu jídel
Funkční a správně zorganizovaná kuchyně má vymezené jednotlivé zóny, rozdělené podle činností, které se v kuchyni běžně provádějí. Hlavní centra jsou tři – chladící, mycí a centrum vaření.

Mezi další zóny však může patřit i uskladnění potravin či zóna pro úschovu kuchyňského nářadí. Pracovní plocha, a tedy část kuchyňské desky, která se využívá k přípravě jídel, by měla mít alespoň 90 cm.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Eshop 4home.cz, Masiv24 a Novýnábytek.cz, Bonami nabízí nábytek a jiná domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.
Více Informaci

Vnitřní vybavení versus vnější design
Usnadnit přípravu jídel může také důmyslné vnitřní vybavení skříněk. Speciální úložné systémy, organizéry na kuchyňské nádobí, potravinové skříňky s přehlednými koši sice rozpočet navýší, ale ušetří na prostoru. Vhodné jsou zejména v případě, že zařízení bytu nedisponuje komorou.

Kuchyňská dvířka by měla odpovídat zvolenému stylu. Ozdobné skříňky, frézovaná kuchyňská dvířka a mosazné nebo keramické úchyty sluší venkovskému stylu, zatímco moderní upřednostňuje čisté linie a bezúchytkové otevírání.

Jak zařídit moderní kuchyni? Kuchyňská linka bez úchytek může mít několik variant otevírání. Jednou z možností jsou integrované úchyty, které fungují pomocí zapuštěné lišty. Tip-on nebo Servo-drive zase zaručí snadné otevírání pomocí lehkého dotyku.

kuchyně novýnábytek

Rozpočet se týká i spotřebičů
Zařízení kuchyně tvoří kromě samotného nábytku také spotřebiče. Jejich cena závisí nejen na technologických lahůdkách, ale také na tom, zda se jedná o integrované nebo volně stojící spotřebiče. Zabudovat ledničku, pečicí troubu, mikrovlnnou troubu či kávovar totiž vyjde poměrně draze.

Paradoxně, v současnosti se stávají oblíbenci i volně stojící smaltované sporáky, jejichž cena je i několikanásobně vyšší než u již zmíněných spotřebičů. Jsou součástí venkovských i moderních domácností, kombinování stylů je totiž trendem.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Eshop 4home.cz, Masiv24 a Novýnábytek.cz, Bonami nabízí nábytek a jiná domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.
Více Informaci

Na co nezapomenout?
Jak zařídit kuchyni? Přece nadčasově! Vybírejte materiály a barevná provedení, která nejsou jen aktuálními trendy. Jinak by se vám mohlo stát, že budete mít chuť po pár letech vyměnit celé zařízení interiéru kuchyně. Vsaďte na přírodní odstíny a dřevo, ty jsou moderní stálé.

Světlé barvy se postarají o optické zvětšení, tmavé vyžadují dostatek přirozeného světla i umělého osvětlení. Aby prostor působil vzdušně, vyhněte se víceúrovňové členitosti kuchyňského nábytku. Klidně sáhněte i po alternativě horních skříněk, po policích, které jsou samonosné nebo drží na konzolách. Otevřeným skříňkám s policemi se raději vyhněte.

Harmonický interiér a nábytkové komponenty, které ladí. I to je odpovědí na otázku, jak zařídit kuchyň. Na celkovém vzhledu se podílí také doplňky, stylové potravinové dózy či smysl pro detaily. Nepodceňte je.

3-dílná sada plechových dóz

Jak zařídit kuchyň v paneláku?
Místa na představivost je vždy, ale prostoru pro vysněnou kuchyni už méně. Jak se popasovat s tímto problémem? Do návrhu se můžete pustit i sami, do rekonstrukce však raději s radami odborníků. Nosné příčky totiž umí být i nepřítelem…

Nejčastějším typem panelákových kuchyní je úzká místnost, na jejímž jednom konci jsou dveře a na druhém zase okno. Pokud patříte mezi lidi, kteří vyžadují velkou pracovní plochu, pravděpodobně vám stačit klasický sektor nebude. Skříňky na protilehlých stěnách nebo Lkový tvar je přijatelný, ale může ubrat místo pro kuchyňské stolování.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper