Středa, 8 února, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníSedačky: velký přehled typů, stylů a materiálů sedacích souprav a dalšího nábytku...

Sedačky: velký přehled typů, stylů a materiálů sedacích souprav a dalšího nábytku k sezení

Sedačky jsou více než jen nábytek určený k sezení. Poskytují vytoužený odpočinek po několikahodinové práci, zpříjemňují sledování televize, umožňují příjemné setkání s rodinou či přáteli a v neposlední řadě zatraktivňují celkový interiér obývacího pokoje.

Je jen na vás, jestli je povýšíte i na dominantu místnosti nebo je stylově zakomponujete do zbytku zařízení, se kterým budou tvořit harmonický celek. Co se týče samotného vzhledu, možnosti jsou dvě. Buď se rozhodnete pro sladění tón v tónu, ale „zabrdnete“ do eklekticismu.

nejlepší Sedačky

Rohové sedačky
Nejoblíbenějším typem sezení v obýváku jsou rohové sedačky. Přizpůsobí se menším i větším prostorům a uplatní i ve funkci příležitostné náhrady postele. Paradoxem je, že právě možnost rozložení neboli fixní varianta ovlivňuje do určité míry jejich kvalitu.

V části, kde se jinak „skrývá“ rozkládací modul, by totiž v opačném případě byla zhutněna další výplň. Rohové sedačky si proto můžete vybírat s důrazem na zaručené pohodlí nebo maximální komfort. Nejen těmto výběrovým kritériím se věnujeme v článku rohové sedačky.

Rohové sezení je ideálním adeptem i na „designovou hru“ s kombinováním materiálů. Nemusí se jednat o různé druhy vzorů či odlišnost barev. Rafinovanost v jednoduchosti je cílem k dosažení elegantní sedačky. „Mixováním“ tón v tónu dosáhnete zajímavosti, ale ta připadá zejména stejnému odstínu, ale z různých textilních struktur.

SEDACÍ SOUPRAVA

Klasické sedačky
Kombinace 3+2+1 je klasikou mezi sedacími soupravami. V současnosti je však oblíbenější jejich mírně upravené složení, a to v podobě 3+2 nebo 3+1+1. Typickým znakem byly vždy vzory, od kterých se však postupně upouští. O jejich výhodách a nevýhodách se můžete dozvědět v článku o klasických sedačkách.

Nahradily je neutrální nebo pastelové barvy, ale spíše v tlumených odstínech. Látkové čalounění je základ, stejně jako vysoké opěrky. Nízko umístěné sedáky najdete zřídka, díky čemuž je vstávání jednodušší. Právě proto tento typ sedačky vyhovuje zejména seniorům.

Při výběru je nutno dbát i na další způsoby pohodlného lenošení. Pravoúhlý sklon opěradla a místa určeného k sezení nebude správným řešením. To ani velká hloubka sedáků. Pozor i na polštáře. Ne každému vyhovuje takový způsob opěradlové části.

Pohovky
Pohovky jsou sedacím nábytkem, který se soustřeďuje nejen v obývácích, ale také ve studentských pokojích. Je to zejména díky jejich přídavné funkci rozložení, kterou nabízí mnoho z modelů. Ani kancelář však nepohrdne pohovkovým sezením.

Trendovější tvář pohovek přeje kovovým nebo dřevěným nožičkám. Samotná konstrukce je tak i několik centimetrů nad zemí, což najednou mění celkový stylový koncept a zároveň dodává interiéru vzdušnost.

Dvojsedák, trojsedák či dokonce čtyřmístné sezení má různorodé stylové zařazení, které v tomto případě nemusí vsadit jen na jednoduchost. Netradiční design, pastelové barvy, atypické tvary – přečtěte si, jak mohou pohovky změnit zařízení bytu.

Hnědá kožená dvoumístná pohovka Max Winzer Norwin

Sedací soupravy
Chcete-li pěknou a pohodlnou sedačku, měli byste vzít v úvahu několik důležitých aspektů. Jak jsme již v článku o sedacích soupravách zmínili, pevná a stabilní konstrukce je základ. Masivní dřevo nebo ocelová konstrukce je skvělým předpokladem pro splnění takové kvality.

Stejně důležitá je i samotná výplň a použité matrace. Tvrdost či měkkost je spíše individuální záležitostí, ale tuhost by se neměla změnit ani po několika letech. Nikdo přece nechce mít „prohlubeň“ na sedácích.

Pravidelné používání se může, ale nemusí odrážet na čalounění. Proto vybírejte potahy, které jsou odolné, neztrácejí intenzitu barvy a jsou jednoduché na údržbu. Kůže je samostatnou kategorií, ale co se týče látkových textilií na sedacích soupravách, doporučení s antiabsorpčním povrchem jsou opodstatněná.

Náš tip: Nakupujte v ověřených eshopech! Eshop 4home.cz, tempo nábytek a Novýnábytek.cz, Bonami nabízí nábytek a jiná domácí zařízení za nejvýhodnější cenu.
Více Informaci

Sedačky do L
Jak jsme se již načrtli v článku o sedačkách ve tvaru L, tento typ sezení splní vaše očekávání v malých bytech i velkých domech. Její výběr je však podmíněn i dalšími faktory. Tím výrazným je samozřejmě samotný účel a počet členů, který na ní pravidelně budou sedávat.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper