Čtvrtek, 9 února, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
InteriérNení vám lhostejné, kolik vaše domácnost platí za teplo?

Není vám lhostejné, kolik vaše domácnost platí za teplo?

Není vám lhostejné, kolik vaše domácnost platí za teplo?
Skokově rostoucí ceny elektřiny, zemního plynu, které se následně nutně projeví do cen zboží a služeb. Kombinace zvýšené závislosti na obnovitelných zdrojích energií, omezování využívání uhelných elektráren, celkově podfinancovaná a zanedbaná část energetické soustavy využívající fosilní paliva. To jsou faktory, které budou v následujících měsících zvyšovat provozní náklady domácností. Stejně tak, jak umíme v oblasti energetiky popsat stávající problémy, známe i jejich řešení pro domácnosti.

Jsou jím tepelná čerpadla, obnovitelný zdroj energie, jehož rozšíření podporují jednotlivé státy Evropské unie. dotacemi na pořízení. Tepelná čerpadla v sobě kloubí výhody obnovitelných zdrojů energií a zároveň u nich nenajdeme žádné nevýhody.

Vývoj ceny zemního plynu na burze ve Velké Británii

Zdroj: https://tradingeconomics.com/commodity/uk-natural-gas

Zároveň jsou tepelná čerpadla připravena pomoci domácnostem čelit dalšímu růstu cen, v extrémním případě i nedostatku energií. Konkrétně s tepelnými čerpadly získáte zdroj tepla, který:

Odebírá energii k výrobě tepla či teplé vody ze svého okolí, konkrétně venkovního vzduchu či geotermální energie. Oba zdroje jsou k dispozici prakticky bez omezení, bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky, čímž se tepelná čerpadla liší od solárních panelů či větrných elektráren.
Má nejnižší provozní náklady v porovnání se zemním plynem, uhlím, dřevem, biomasou apod., přičemž toto platilo iv době nízkých cen těchto paliv.
Umožňuje dlouhodobé plánování nákladů tak, jak jsou venkovní vzduch i geotermální energie k dispozici zdarma.
Nabízí potenciál dlouhé životnosti a minimálních nároků na údržbu.
Kromě toho, že jsou dlouhodobě podporovány příspěvky na pořízení a vyhýbají se jim regulace či zákazy používání, jsou také zdrojem, které v USA pomohly zmírnit dopady energetické krize z února toho roku, kdy se z důvodů, které nyní pozorujeme v Evropě, ocitlo v mrazu a chlade několik regionů USA. Jsou to právě tepelná čerpadla, díky kterým chce USA předcházet podobné situaci.
V Evropě roste trh s tepelnými čerpadly, měřeno počtem prodaných kusů, již od roku 2012, v blízké budoucnosti lze očekávat nejen pokračování tohoto trendu, ale také jeho zrychlení. Již dnes najdeme tepelná čerpadla v každé druhé novostavbě v Německu, jako hlavní zdroj tepla a teplé vody pro celé městské čtvrti či města v Nizozemsku, Francii, Itálii, Velké Británii či Skandinávii.

Graf vývoje prodeje tepelných čerpadel v členských zemích EHPA

Pokud vám tedy není lhostejné, kolik vynakládáte na teplo a teplou vodu, popřípadě zda máte dostatek energií, začněte se ještě dnes zajímat o možnosti využití tepelných čerpadel ve vaší domácnosti.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper