- Reklama -události
- Reklama -události

Jak se starat v létě o zahradu

Redakce doporučuje

Zahrada je během léta takovým našim druhým obývacím pokojem. Nikdo nechce trávit čas doma v horku, když si může užívat sluníčko a čerstvý vzduch na zahradě. O zahradu se však musíme v létě starat, aby na ni bylo uklizeno a trávník a květiny dostávaly vše, co potřebují.

Květiny už při výsadbě sázejte tak, aby druhy s podobnými požadavky na zálivku byly u sebe, ušetříte si tak spoustu práce. Když nasázíte vedle sebe květiny, které mají jedna ráda sucho a světlo a jiné, jež přímo baží po vlhkosti, budete nakonec nešťastni a nezbyde vám nic, než je časem přesadit.

Trávník v létě dostává opravdu zabrat. Nejen zahradní posezení s přáteli, ale nejrůznější party a narozeninové oslavy, více hostů, dokáže trávník zcela zničit. Také sluníčko rádo vytváří na trávníku nevzhledné žluté skvrny. V létě trávník nesekejte příliš nízký, čím více trávy zůstane, tím si dokáže udržet více vlhkosti.

Když už jsme u těch zahradních party. Připravili jste před sezónou zahradní nábytek? Vyčistili jste stoly a židle? Vyprali polstrování? Také je třeba vyčistit podlahu na terase a připravit gril na zvýšenou zátěž a častější používání v létě. Musíte mít vyčištěný rošt, dostatečnou zásobu dřevěného uhlí, také mít dostatečnou zásobu kelímků a jednorázových talířků, abyste po grilovačkách s přáteli nemuseli trávit druhý den nekonečným mytí nádobí.

Náš tip: Chystáte se na letní narozeninovou oslavu? Skvělým tipem na dárek je sada na malování podle čísel. Díky ní si oslavenec bude moci namalovat vlastnoručně originální obraz.

Na zahradu také můžete vnést více romantiky v podobě svíček, LED osvětlení, či drobných světýlek na baterie, které rozvěsíte pod pergolou. Nezapomínejte ani na otravný hmyz, který dokáže zhatit večerní posezení. Prodávají se svíčky, které při hoření uvolňují látky, jež otravným komárům příliš nevoní.

V létě myslete i na ostatní obyvatele vaší zahrady. Rozmístěte po zahradě pítka pro ptáčky, či jiné nádoby na vodu, s dětmi můžete vyrobit domečky a hmyzí hotely pro pracovité včelky a motýly.

Předchozí článekJídelna, domácí kancelář i ložnice. Celý interiér vybavíte krásným, kvalitním a cenově dostupným nábytkem
Další článekSehnat kvalitní markýzu nemusí být složité – rádi vám poradíme
- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Prodej lodních kontejnerů: vše, co potřebujete vědět

Prodej lodních kontejnerů je ideální pro firmy, které potřebují rychlé a efektivní řešení skladování a stavebních potřeb. Při nákupu...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img