- Reklama -události
- Reklama -události
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Interiér12 nejtěžších pravd o vztazích, které si nechceme připustit

12 nejtěžších pravd o vztazích, které si nechceme připustit

Láska je plná sladkých lží, kterými se často zasypáváme i my sami. Těchto 12 pravd o vztazích bereme nejtěžší a nechceme o nich slyšet přesto, že jejich velmi věrně kopírují téměř všechny páry.

 1. Často se nám líbí lidé, kteří nás později přivádějí k šílenství
  Ne jednou se pozastavíme na tom, jak ti nejlepší lidé ve vztazích trpí. Jako kdyby je slušnost nudila, chtějí ji vystřídat za něco adrenalínovejšie.

Proto se velmi často zamilují do rebelů, o kterých velmi dobře vědí, že jim později vezmou velkou část života. Přesto slepě věří tomu, že by je mohly změnit a zlepšily by se jen díky jejich vlivu.

 1. Jen málokdy natrefíte na toho pravého nebo tu pravou
  Všichni chceme věřit tomu, že najdeme dokonalého partnera, který bude splněním naší vysněné lásky. Jenže takový souzvuk duší existuje jen v minimu případů.

Téměř vždy najdete člověka, který vám bude imponovat ve více věcech, ale časem přijdete na to, že přece jen v některých bodech má daleko do ideálu. To důležité je, abyste dokázali s těmito chybami smířit a nedělali z nich větší problém jakým jsou.

 1. Pokud máte společné zvíře nebo účet, máte menší chuť na rozchod
  Čím jsou vaše životy propojenější, tím obtížnější dochází k definitivnímu rozpadu vztahu. Když mají dvojice například společné zvíře, představuje to pro ně podobnou překážku jako v případě manželství s dětmi.

Těžší se rozcházejí a raději dělají kompromisy. Totéž platí i při společném účtu nebo úvěrech na bydlení či auto. Když si představíte všechny ty problémy s jejich vyřizováním, tak raději setrváte spolu.

 1. Špatné časování může být důvodem rozchodu
  Po jistém čase randění musí dojít ve vztahu k určitým posunům. Začnete si více důvěřovat, vyměníte si klíče od bytů, budete mít společné bydlení, pak přijdou zásnuby nebo svatba.

Když nepřijde správné načasování, láska mezi vámi ochladne. Zejména ženy potřebují nějaké jistoty a když se vztah nehýbe nijak vpřed, zapnou se jim kontrolky, kvůli kterým vycouvají iz velmi silných vztahů.

 1. Lidé nejsou tak připraveni na vztahy s člověkem jiné národnosti nebo rasy
  Fungování mezi partnery z různých kultur může vypadat na první pohled velmi jednoduše. Jenže realita dokáže někdy nepříjemně zaskočit a až po pár měsících přijdou na to, že nemusí být na takový tlak připraveni.

Nejde jen o jejich vnímání společností, ale také o velké množství kompromisů a porozumění, které musí během celého trvání jejich vztahu vyvíjet.

 1. Jiskra časem vyprchá
  I nejzamilovanější partneři se časem dostanou do období, kdy se na toho druhého budou dívat jako na cizince a budou mít blíže k nenávisti jako k lásce.

Jiskra v některých momentech vyhasne a je jen na partnerech, zda ji někdy rozdmýchat a smíří se s tím, že to bude stále takhle jako na houpačce. Trvalé poblouznění jako na začátku vztahu nezůstane u nikoho.

Vztahy však procházejí různými fázemi a je třeba na nich pracovat, časem dostávají jinou kvalitu a mohou být velmi krásné.

 1. Je těžké, aby vztah fungoval, pokud máte různé hodnoty
  Když je někdo jednoduchý člověk a partner miluje luxus, tak je těžké skloubit jejich hodnoty. Stejně to selhává iv jiných důležitých směrech jako politický názor, výchova dětí, rozhodování se v životě.

Časem vás přestane to ustupování bavit a může to vést k rozchodu. Když nedokážete najít kompromis, vztah bude fungovat ve velké míře na hněvu, což mu nedává velkou perspektivu.

 1. Někdy budete ve vztahu nešťastní
  Každá krize nemusí vést automaticky k rozchodu. Sílu vztahu ověří právě to, jak překonávají nějaké momenty. Je přirozené, že časem budete ve vztahu nešťastní.

Ne vše vám musí vycházet podle představ a když máte špatné období, nedostanete od partnera očekávanou podporu, tak to bude pro vás na chvilku velké trápení. No pak přijdou opět dobré časy a vy na všechno zapomenete.

 1. Mnoho lidí má od vztahu nereálné očekávání
  Během randění se stále učíme něco nového. Chápeme, že láska je o kompromisech a ne ideálech. Přesto máme stále velké očekávání, které se málokdy splní. Proto býváme zklamáni a myslíme si, že bychom měli hledat dál, abychom našli vysněnou dokonalost.
 2. S partnerem se nemusíte vždy shodnout
  Jednou to musí přijít. Na sto věcí můžete mít stejný názor, ale pak vás rozdělí jedna věc. Někdy je to až překvapivé, jaké drobnosti způsobují rozkol mezi partnery. Opět je to jeden z rozhodujících faktorů o tom, jak kvalitní je váš vztah a zda zůstanete spolu.
 3. Vyšší rozvodovost mají partneři s nižším vzděláním
  Statisticky mají menší šanci na přežití vztahy, ve kterých mají oba partneři nižší vzdělání. Z části za to může stagnace a menší ochota dělat ústupky. Čím více lidé vědí, tím ochotnější jsou akceptovat partnerovy slabosti a mají větší chuť bojovat za lásku.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper