- Reklama -události
- Reklama -události

O ženě, kterou čas změnil na legendu

Redakce doporučuje

Slovenské národní muzeum
IN NOMINE CIVITATIS LEUTSCHA… O těch, kdo zanechali svou stopu.
SNM – Spišské muzeum představuje další z osobností výstavy IN NOMINE CIVITATIS LEUTSCHA… O těch, co zanechali svou stopu Julianu Géciovou Korponayovou (1677 – 1714). Nenarodila se v Levoči a žila zde jen krátce. I tak se jí neříká jinak, než Levočská bílá paní. Ze všech bílých a černých paní, které se zjevují a nedají lidem spát, je ona jediná, která nestraší a nezjevuje se po nocích jako duch. Sní si svůj sen o bohatství a štěstí v dalekém Györu na katedrálním hřbitově. Ano, tam ji pohřbili do společného hrobu 25. září 1714. Dlouho nebylo známo, kde se její hrob nachází, tak jak nebylo známo přesné datum jejího narození. Jako každá bílá paní, její osud byl opředen pořádnou dávkou tajemství.

Podpořte nezávislou žurnalistiku
Aktivujte si službu Aktuality PLUS, díky které můžeme tvořit nezávislý obsah a získejte slevu na knižní debut šéfredaktora Aktuality.sk Petra Bárdyho. Obyčejný Matovič. Homo vulgaris mapuje příběh jednoho politického lídra i samotnou éru masových hnutí, nestandardních stran a „obyčejných lidí“ v politice.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Prodej lodních kontejnerů: vše, co potřebujete vědět

Prodej lodních kontejnerů je ideální pro firmy, které potřebují rychlé a efektivní řešení skladování a stavebních potřeb. Při nákupu...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img