- Reklama -události
- Reklama -události

Je výška plotu důležitá?

Redakce doporučuje

Dispozice pozemku
Pokud se váš pozemek nachází v centru obce, předměstí nebo města v klidné lokalitě, kde nejsou velká bezpečnostní rizika, můžete zvolit nižší plot. Pletivový plot zakoupíte již ve výši jednoho metru.

Pro okrajové části obydlených území, lesní a podhorské pozemky je výhodnější zvolit vyšší oplocení a to zejména kvůli častému výskytu lesní zvěře.

Plotová brána
Výběr plotové brány má vliv na výslednou výšku oplocení. Klasické jednokřídlé, či dvoukřídlé brány lze pořídit iv nižších variantách.

Posuvná plotová vrata až takovou volnost ve výběru neumožňují a většinou jsou vysoká od 120 cm výše.

V rámci zachování jednotné výšky oplocení a vrat, je tedy nutné přizpůsobit výšku pletiva bráně.

Účel oplocení
Neméně důležitým faktorem při výběru výšky oplocení je i samotný účel, ke kterému má plot sloužit.

Má-li plnit co nejvyšší bezpečnostní standardy, zvolíme vysoký a pevný plot s co nejsilnějším pletivem. Na pozemek se tak nedostanou cizí zvířata.

Naopak chceme-li jen dekorativně oplotit pozemek, předělit zahradu, oddělit užitkovou část zahrady od oddechové, můžeme použít nižší pletivo.

Domácí zvířata
Pokud je součástí vaší rodiny například pes, také jemu budete muset přizpůsobit výšku plotu. Zatímco malým plemenům zabrání v útěku i plot ve výšce jednoho metru, pro takového německého ovčáka by to nebyla žádná překážka.

Konečné rozhodnutí je ve vašich rukou
I když stavbu plotu mohou ovlivňovat různé vnější faktory, konečné rozhodnutí o výšce i vzezření plotu je vždy individuální záležitostí.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli výšku a design, nejdůležitější je kvalitní zpracování pletiva a účinná antikorozní úprava. V této oblasti by se neměly dělat žádné výjimky.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Okrasné betonové ploty jako doplněk domu i zahrady

Společnost BEVES Lanškroun s.r.o. vyrábí betonové ploty vybrolitou technologií s přídavkem průmyslové armatury. Kromě toho používá certifikované suroviny. Díky...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img