- Reklama -události
- Reklama -události

Jaké dřeviny upřednostňovat k použití do zahrad?

Redakce doporučuje

Dřevo vždy bylo a vždy bude přirozenou součástí našich zahrad. Je to totiž snad nejpřirozenější materiál, který do jejich přírodního charakteru zapadne nejdokonaleji. Aplikovat jej můžeme nejen ve formě zahradního nábytku, ale také altánků, pergol či dokonce dřevěných podlah. Jaký druh dřeviny si vybrat pro jejich zhotovení?

Lokální dřeva vyžadují náročnou údržbu
Pro použití dřeva v exteriérech, tedy i na zahradách, jsou nejideálnější exotické dřeviny, které dokážou s přehledem zvládat náročné podmínky počasí a současně nabídnout vysokou životnost. Pokud však do nich nechcete investovat, můžete sáhnout i po tradičnějších dřevinách, a to smrku, borovici, dubu, buku nebo akátu. I když za ně zaplatíte o něco méně, budete jim muset věnovat zvýšenou péči a dopřát pravidelnou údržbu. V případě, že si chcete dřevěný zahradní nábytek užívat bezstarostně, zainvestujte a sáhněte raději po exotických dřevinách.

Nejoblíbenější exotické dřeviny
Exotické dřeviny jsou obecně odolnější. A to nejen vůči vlivům počasí, ale také rozličným škůdcům včetně hub, plísní či hmyzu. Proto jsou velmi trvanlivé a na zahradě vydrží v perfektním stavu po několik let bez speciální péče. V prodejnách se zahradním nábytkem naleznete několik exotických dřevin, přičemž si představíme ty nejzajímavější.

Teak je snad nejpoužívanější exotickou dřevinou ve slovenských zahradách. Původně pochází z Asie, má hnědou barvu s jemným zlatým nádechem, přičemž po letech získává typickou stříbřitou patinu. Ta však nijak nesnižuje jeho kvalitu.

Dřevo Ipe, známé také jako Iapacho, je původem z Latinské Ameriky. Řadí se mezi ty vůbec nejodolnější dřeviny na světě, proto vám na zahradě nábytek z ní vydrží desítky let. Dřevo má unikátní kresbu, přičemž jeho odstín je zelenohnědý. Jeho povrch je hladký a dřevo celkově nepřitahuje žádné lokální škůdce.

Dřevo Bangkirai je jedinečné v tom, že nepotřebuje žádnou povrchovou úpravu, oleje ani laky. Jeho barva je hnědo-žlutá až červeno-hnědá a má vysokou trvanlivost.

Pokud máte rádi něco netradičního, tím může být i zahradní nábytek ze dřeva Massaranduba, které má jedinečný fialový nádech ve stavu bez jakékoli úpravy.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Okrasné betonové ploty jako doplněk domu i zahrady

Společnost BEVES Lanškroun s.r.o. vyrábí betonové ploty vybrolitou technologií s přídavkem průmyslové armatury. Kromě toho používá certifikované suroviny. Díky...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img