- Reklama -události
- Reklama -události
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyNakopnou metabolismus, dodají vitamíny. Pět potravin, které je potřeba přidat si do...

Nakopnou metabolismus, dodají vitamíny. Pět potravin, které je potřeba přidat si do jídelníčku během hubnutí

Avokádo jako první volba
Tato zázračná superpotravina ovlivňuje pozitivně hned v několika oblastech. Kromě toho, že je skvělá pro pleť a krásu – a nedá na něj dopustit například vévodkyně Kate, která ho považuje za neodmyslitelnou součást své rutiny krásy, nese mnoho dalších benefitů. Teprve nedávno americký plátek Nutrion publikoval studii, která dokázala, že konzumace alespoň poloviny čerstvého avokáda denně, snižuje chuť po jídle o neuvěřitelných 40 procent – ​​a to na několik hodin. Pokud nejste velkým milovníkem této potraviny, můžete začít pomalu a to přidaným avokádovým olejem do různých salátů. Ten je totiž také bohatý na mononenasycený tuk, který dodává energii a zároveň pomáhá vašemu metabolismu.

Stará známá jablka
Říká se, že jedno jablko denně, by mělo být povinnou jízdou pro nás všechny. Není se co divit – benefitem, které nabízí, může hořce těžko konkurovat jiné ovoce. Kromě toho, že mají jablka spolu s hruškami vysoký obsah vlákniny a zároveň nízký obsah kalorií, obsahuje minerály jako draslík, hořčík či vitamíny A, B a C. Jejich pravidelná konzumace se tak ukáže na vaší postavě téměř okamžitě.

Grapefruit spaluje tuky
Grapefruit patří k jedněm z nejsilnějších přírodních spalovačů tuků, které můžete konzumovat. Spouští produkci cholecystokininu, který potlačuje hlad. Je také potravinou s „negativními kaloriemi“, což jednoduše znamená, že toto ovoce spálí více kalorií než samé obsahuje. Ne nadarmo na něj nedají dopustit různé známé tváře, které ho do svých jídelníčků zařadily nejen ve formě ovoce, ale také různých šťáv a džusů. Navíc, graperfruit snižuje i hladinu inzulínu.

Bataty jako příloha
Sladké brambory, také známé jako bataty, v sobě ukrývají přirozenou sladkost. Jejich zajímavá chuť sice není pro každého, ale pokud jim podlehnete, faktem je, že byste si je kvůli nejlepším účinkům měli připravovat právě vařené. Bataty mají vysoký obsah antioxidantů a protizánětlivých živin, které podporují zdravou funkci očí, srdce a trávicího systému.

Mnohé zmátne sladká chuť, ale ve skutečnosti se nemusíte bát – potravina se vyznačuje nízkým glykemickým indexem, což v lidové řeči znamená, že cukr uvolňuje do krevního oběhu pomalu. Namísto toho zajišťuje regulaci cukru v krvi a díky obrovskému obsahu vlákniny udržuje rychlé tempo trávení.

Rychlý snack v podobě ořechů
Pokud nedáte dopustit na oříšky, máme pro vás dobrou zprávu – tento oblíbený snack s sebou nese mnoho výhod, díky kterému byste jich měli konzumovat (v rozumném čase) co nejvíce. Ořechy jsou totiž bohaté na bílkoviny, zdravé tuky (omega-3 mastné kyseliny) a vlákninu. Jejich nevýhodou však bývá, že sáhnete-li po špatném druhu, mohou se na vás nalepit nechtěné kalorie ve větším množství. Při hubnutí se doporučují tak ty, které mají pochopitelně nejméně kalorií – jako například kešu, mandle či pistácie.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper