Sobota, 22 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
InteriérJak vždy ohromit dokonalou hřívou a být bohyní? 5 pravidel pro krásné...

Jak vždy ohromit dokonalou hřívou a být bohyní? 5 pravidel pro krásné vlasy

O pleť se staráme prakticky od mládí. Dbáte však rovněž io zdraví pokožky ve vlasové části hlavy? Právě ta je důležitá, aby byly vaše vlasy krásné a zdravé!

Jak mít zdravé a krásné vlasy?
Pokožka hlavy ve vlasové části je vlastně pokračováním pleti na tváři. Takže je velmi důležité, abychom o ni dobře pečovali stejně jako o pleť. Průměrná žena vynaloží na ošetřování pleti, pokožky těla a líčení 50 až 120 eur čtvrtletně. Nejméně z toho investujeme na vlasy a pokožku hlavy ve vlasové části.

Schválně – kolik nebo jak často investujete do doplňků, které byly speciálně navrženy, aby chránily zdraví vašich vlasů a pokožky hlavy?

Chcete-li mít vlasy lesklé a zdravé, stačí provést několik jednoduchých změn životního stylu. Tyto změny totiž mají vliv na zdraví vlasů a pokožky hlavy.

Zde je pět tipů, jak lépe pečovat o pokožku hlavy, zdraví a krásu vlasů:

 1. Pijte dostatek vody
  Není to nic nového pod sluncem, ale voda (ideálně filtrovaná ze skleněné láhve) je skutečně velmi důležitá pro zdravou pokožku, a to nejen pleť na obličeji, ale také pokožku ve vlasové části. Dostatek vody pomáhá vyplnit kožní tkáň, folikuly a podporuje růst vlasů.

Dobrá hydratace je nutná pro správné fungování celého těla. Doporučuje se vypít alespoň 8 sklenic vody denně.

 1. Chraňte vlasy a pokožku
  Pocit hřejícího slunce na pokožce je velmi příjemný, ale má to háček. Nadměrné vystavení se slunci je příčinou 90 procent vrásek, popálenin pokožky hlavy a poškození vlasových folikulů.

Vyberte si takovou řadu péče o vlasy, která nejenže chrání před horkými stylingovými nástroji, ale také chrání před paprsky UVA (z nichž předčasně stárneme) a UVB (odpovědnými za rakovinu kůže). Ochrana pokožky a vlasů by měla být stejně důležitá jako každodenní čištění zubů.

 1. Uvolněte se
  Snadno se říká, obtížněji se dělá… Jisté však je, že stres – zejména ten dlouhodobý – má velmi negativní vliv na celkové zdraví pokožky a růst vlasů. Proč? Protože ovlivňuje hormonální hladiny, což může vést k vypadávání a narušení cyklu růstu vlasů.

I nedostatek spánku je špatnou zprávou pro zdraví vlasů a pokožky. Tělo, vlasy a pokožka se v noci omlazují, proto se snažte alespoň osm hodin denně spát. Výborný tip na relax je koupel s Epsem solí nebo si pusťte si příjemnou hudbu. Nezáleží na tom, co vám pomůže relaxovat, ale určitě to dělejte.

 1. Dopřeje vlasům a kůži dostatek živin
  Dávejte si pozor na to, co si dáváte do těla. Není to žádná komplikovaná věda, ale když to trošku zvulgarizujeme, skutečně platí pravidlo: Jezte odpad a budete vypadat jako odpad.

Zdravé a krásné vlasy potřebují spoustu minerálů, vitamínů a živin, proto se snažte své tělo jimi denně zásobovat.

Vybírejte si čerstvé ovoce a zeleninu duhových barev, ideální sezónně. Dopřejte si dostatek libových bílkovin, mastných ryb (losos je úžasný pro pokožku a vlasy) a občerstvení vhodné pro pokožku, jako jsou brazilské ořechy (bohaté na selen), meloun (bohatý na lykopen, který bojuje proti stárnutí a poškození sluncem).

 1. Posílte zdraví vlasů kvalitními výrobky zevnitř
  Kvalitní kosmetické výrobky jsou důležité, ale působí pouze zvenčí. Neméně potřebné je vyživování pokožky zevnitř. Dobrým pomocníkem pro krásu vlasů a pokožky je hydrolyzovaný mořský kolagen doplněný o základní vitamíny. Důležitý je také přísun aminokyselin, které můžete do těla dostat v různých formách i stravě. Nezapomínejte ani na všestranné vitamíny C, D a E.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper