- Reklama -události
- Reklama -události

Saša Jány: Naše modelky brzdí malé sebevědomí, Polky s katolickou výchovou jsou dravější

Redakce doporučuje

Vyrovnat se s hejtem, to je jedna z prvních věcí, které modelky učí.

Vyhrála si genetickou loterii, říká štíhlým a krásným dívkám modelingový specialista SAŠA JÁNY. Díky ní se nyní můžeš poměrně snadno a bez námahy dostat k vysokému výdělku.

Proč se tedy k němu mnohé nedopracují? Přestože jim Jány dává rady, jak překonat konkurenci i jejich vlastní přesvědčení, že jsou ošklivé, a učí je, jak se povznést nad nenávistné reakce, ne vždy ho dokážou poslechnout.

Slovanská krása ve světě módy dnes ustupuje z pozic, které kdysi měla, přiznává Jány. A naše dívky budou muset myslet jinak, budou-li se chtít prosadit ve světě, který je dnes úplně jiný, než když v něm on začínal a vedení mezinárodní agentury Elite Model Look mu dalo na starost Česko a Slovensko.

Byl jste velmi mladý, když jste dostali ve světě modelingu velkou zodpovědnost. Jak je to možné?

Byl to shluk náhod. Jelikož jsem vyrůstal v Alžírsku, věděl jsem francouzsky a ještě jako student gymnázia jsem se přihlásil na brigádu v hotelu Forum. Dělal jsem tlumočníka a měl jsem na starosti všechny francouzské klienty.

Jedním z nich byla malá pařížská agentura, která mě vzápětí doporučila zástupcům agentury Elite. Ukázalo se, že Elite potřebuje nejen tlumočníka, ale také někoho, kdo by zde měl na starosti PR a skauting.

Modeling jako profese tehdy u nás neexistovala, ani v Československu, ani jinde ve Střední Evropě, nevěděli jsme, co jsou castingy, fittingy, opce a portfolia, bylo proto zajímavé stát u jejího zrodu.

Vzdal jsem se plánu studovat medicínu, neboť studium na Ekonomické univerzitě se mi zdálo vhodnější, a za chvíli jsem už cestoval na světové finále soutěže Elite Model Look do New Yorku.

Anglicky jsem nevěděl téměř ani slovo a najednou jsem stál před hotelem Plaza se zeleným kufříkem. Říkal jsem si: to se mi asi jen sní. Ještě jsem měl i narozeniny, slavil jsem dvacet let.

Saša Jany

modelingový expert a šéf česko-slovenské pobočky modelingové agentury Elite Model Management se narodil v roce 1971 v bývalé Jugoslávii.
s mezinárodní organizací Elite Model Look začal spolupracovat v roce 1990
v roce 1993 zakládal Office Elite Slovakia – první kancelář ve východní Evropě
v roce 2002 zakládal 29. a 30 pobočku Elite Model Look ve světě
Jak na vás ten svět zapůsobil?

Ve městě byl také US Open, ve stejném hotelu bývaly Patricia Kaas, Steffi Graf.

Samotné finále moderovala Naomi Campbell, v zákulisí seděla Linda Evangelista, v porotě byl David Copperfield a všichni jsme šli na jachtu Donalda Trumpa.

Jelikož v té době byl modeling na vrcholu, byl to pro mě nesmírně motivační zážitek. Uvědomil jsem si, že to může být profese s širokými možnostmi, která samotný modeling zdaleka přesahuje.

Dodnes jsem z ní nadšený, akorát moje máma ještě nějakou dobu banovala, že ze mě není lékař.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Prodej lodních kontejnerů: vše, co potřebujete vědět

Prodej lodních kontejnerů je ideální pro firmy, které potřebují rychlé a efektivní řešení skladování a stavebních potřeb. Při nákupu...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img