Sobota, 22 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníČištění domácnosti zdravěji = bez chemie

Čištění domácnosti zdravěji = bez chemie

Když chcete, abyste doma měli pořádek, někdy musíte sáhnout po prostředcích, které lidskému organismu neprospívají. Často jsou složeny z chemikálií, které dokážou dráždit kůži, dýchací cesty a jiné části těla. My však máme několik tipů, jak se pustit do úklidu zdravěji = bez chemie.

Čištění domácnosti zdravější = bez chemie

Při čištění domácnosti jsou velmi dobře využitelné tři hlavní přísady. První je citrónová šťáva. Její velkou, ale méně známou výhodou je, že rychle a efektivně eliminuje pachy. Bude se vám hodit hlavně když máte domácího mazlíčka. Když do lahvičky na rozprašování vody nalijete vodu a šťávu z citronu, nebudete muset kupovat a používat jiné osvěžovače vzduchu. Dobře se ale hodí ik čištění vodního kamene, takže baterie v koupelně, vana nebo záchodová mísa už nebudou problémem.

Druhým pomocníkem je soda bikarbona, nebo jedlá soda. Tento prášek je velmi univerzální. Pokud si neumíte poradit se silnými skvrnami, posypte vlhkou houbu tenkou vrstvou sody a přejděte po špinavém povrchu. Odstraní připáleniny, mastné skvrny v troubě, ale také na podlaze. Také dokáže pomoci při zanesených bateriích nebo ucpaných odtocích.

Třetí čistič, který by vám v domácnosti neměl chybět je ocet. Nejlépe jej využijete při odstraňování vodního kamene. Například ho máte hodně v rychlovarné konvici, stačí v ní převařit vodu s octem a vodního kamene se rychle a jednoduše zbavíte. Dobře pomůže i když potřebujete ze zavařeninových sklenic, nebo jiných povrchů, odstranit zbytky lepidla po etiketě. Poradí si is pokreslenými skříněmi a skvrnami od vosku.

Pokud máte v bytě klimatizaci, nezapomínejte ani na ni. Dříve než přípravek postačí vysavač a čistá voda. Klimatizace má filtr, který časem sbírá prach, ten je třeba čas od času odstranit. Venkovní jednotku může vyčistit čistou vodou. Za léta se ní postupně ukládají nečistoty z venku nebo z deště.

Citronová šťáva, jedlá soda a ocet. Díky těmto třem pomocníkům zvládnete vyčistit téměř celou domácnost. Skvělý tip, že na vše nepotřebujete jen čistící prostředky z obchodu, které neprospívají vám, ani vašim dětem či domácím mazlíčkům.

Dobrá rada na závěr, nezapomínejte na mechanickou údržbu vašich toalet či koupelen i bez chemikálií. Pravidelným proplachováním sifonu na vašem umyvadle, odstraňování nánosů a usazení i bez chemikálií předejdete ucpanému odpadu. Mnohokrát se tak vyhnete havarijnímu stavu, který vzniká postupně jako časovaná bomba, vybuchne v situaci, kdy to nečekáte a zachránit vás může jen krtkování odpadů, což už vyžaduje přizvat k tomu profesionály.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper