- Reklama -události
- Reklama -události

Proudy vody

Redakce doporučuje

Voda je spolu se vzduchem tím nejdůležitějším živlem, který ovlivňuje náš život a dokáže nám dodat energii. Voda a relaxace tedy patří k sobě stejně jako voda a koupelna a spojení voda, koupelna a relaxace může mít mnoho příjemných podob. Masáž proudem teplé vody zrychlí průtok krve pod kůží, čímž se zrychlí látková výměna a vyplavování škodlivin z těla. Proud teplé vody prospívá i svalům a kloubům, čistí a posiluje pokožku. A s příjemnými pocity a pohodou těla přichází i pohoda duševní.

Vodní masáž vás však může nejen uvolnit, ale i vzpružit. Známou masážní technikou, která dokáže člověka velmi rychle osvěžit a nabít novou energií, je tzv. skotský střik. (V některých sprchových masážních boxech si ho možná i naprogramovat.) Spočívá v střídání teplé a studené vody – teplá voda tělo uvolní, studená napne a dodá mu energii. Skotská sprcha zlepšuje i pružnost pokožky a působí preventivně proti celulitidě.

I taková běžná záležitost, jakou je sprchování, může mít tedy mnoho podob a účinků a lze na něj využít různé důmyslné zařízení. Nejjednodušším je známá ruční sprcha, kterou lze upevnit na stěnu tak, aby sloužila i jako hlavová. Ani ta však nemusí být obyčejná – základním krokem k různým druhům požitků jsou různé druhy vodního proudu, které lze nastavit na sprchové hlavici, a možnost nastavit výšku sprchové hlavice a směr proudu tak, abyste si mohli postupně promasírovat celé tělo. Vybrat si můžete také mezi pákovou baterií a mnohem komfortnějším termostatem, který dokáže udržet nastavenou teplotu vody konstantní.

Více zdrojů proudu vody nabízí více možností na užívání si – nejjednodušší je spojení pevné hlavové sprchy a ruční sprchy. Při hlavových sprchách je trendem zvětšování průměru růžice, díky kterému může déšť jemných kapek omývá celé tělo, ale i tzv. kaskády či vodopády, při kterých voda stéká z podlouhlého otvoru nebo trysek umístěných v jedné linii. Kaskády se obvykle směřují na oblast ramen a krční páteře, odkud voda zalévá celé tělo. Příjemné je, pokud se můžete pod sprchou i posadit – například na sklápěcí sedadlo.

Dalším krokem na cestě do vodního ráje je sprchová oáza, která umožňuje vodní masáž z více stran. Můžete ji zrealizovat ve sprchovém koutu nebo ve vaně chráněné zástěnou. Její podstatou je několik různých sprch a důmyslně rozmístěných masážních trysek, které dokáží chrlit různé proudy vody. Jednou z možností, jak sprchovou oázu zrealizovat, jsou tzv. sprchové rodiny, složené z hlavové a ruční sprchy a několika bočních trysek, které se instalují pod omítku (rozmístění a typ trysek či sprch závisí jen od vašeho výběru). Jejich alternativou jsou sprchové panely (jinak nazývané také sprchové systémy), které nabízejí podobné možnosti a stejně vysoký komfort. I zde jsou k dispozici kombinace hlavové a ruční sprchy s různým počtem vertikálních masážních trysek, které lze nasměrovat a někdy i jednotlivě vypínat. Při panelech sice není tolik možností volby jako při „sprchových rodinách“ (např. Počet a rozmístění trysek jsou pevně stanoveny), ale jejich výhodou je mnohem jednodušší montáž. Sprchová kabina nabízí přibližně stejné služby jako sprchový kout se „sprchovou rodinkou“ (někdy je vylepšená například o elektroniku), ale je dalším zjednodušením montáže a sestavování jednotlivých součástí sprchové oázy – v podstatě je to již smontovaná a sestavená vanička se zástěnou a sprchovými zařízeními, dokonce i se zadními stěnami, poličkami či osvětlením. Boční vodní trysky, které nabízejí alternativu klasické hydromasáže ve vaně, bývají směrovatelné a často lze programovat střídavé působení proudů vody či různé cykly zapínání jednotlivých skupin trysek.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img